در مورد فضای کار اشتراکی بیشتر بدانیم

در مورد فضای کار اشتراکی بیشتر بدانیم

فکرهای جالبی در ذهن خود دارید. تعدادی از این فکرها به صورت کامل تازه میباشند و شخصی تا به امروز در مورد آن ها نیندیشیده است؟ شاید ایده‌های قبلی بیزینس های مختلف را تکمیل و جامع می‌کنند. شما به تنهایی تمام کارهای مربوط به کسب و کار خود را انجام میدهید و الان وقت آن رسیده است که از افراد دیگر در بخش های مختلف کمک بگیرید؟ شما میخواهید فقط مدیریت را به دست بگیرید و بقیه کارها را بین اعضا تقسیم کنید؟ ولی شما پول لازم جهت راه اندازی کار خود را ندارید؟ حتی از پس مخارج یک اتاق کوچک هم برنمایید؟

زمان طولانی میباشد که در منزل مشغول به فعالیت هستید و چند وقت است از این تنهایی در کار خسته شده اید؟ آیا شما توانایی اجاره کردن یک دفتر کوچک را ندارید؟

اینجاست که فضای کاری مشترک به شما کمک میکنند. و با پایینترین هزینه‌ها تجهیزات لازم افتتاح یا دنبال کردن یک کسب و کار بی حاشیه و خوب را مهیا میکنند. در این فضا شما قادر هستید با افراد بیشتری با تخصص های مختلف آشنا بشوید و از این طریق به کسب و کار خود رونق دهید و تا جای ممکن پله های ترقی را بپیمایید.

فضای کاری مشترک(Coworking Space) چیست؟ و پیشینه آن چیست؟

فضای کاری مشترک به محیطی گفته میشود که تعدادی دور هم گرد آمدهاند که به صورت رسمی شروع به کار نکرده اند. اما در یک فضای کاری دور هم جمع شده اند و هر کدام از آن ها کسب و کار خود را دارد.

تحقیقات نشان دهنده اینند که بین سال‌های 2006 تا 2015 تعداد فضاهای کاری مشترک که هستند هر سال حدودا 2 برابر است. در سال 2005 براد نوبرگ ایده‌ی ترکیب استقلال فریلنسرها با ساختار و جامعه‌ی فضای کار معمولی را ارائه کرد و در نتیجه کلمه‌ی  Coworking  یا همان کار اشتراکی ایجاد شد. کار مشترکی که ما امروزه به کار میبریم در سال 1990 به وسیله هکرهای اروپایی‌ای تشکیل شد که محتاج به تبادل اطلاعات و مهارت بودند.

تحقیقات در سال 2007 نماینگر این است که دغدغه تعداد زیادی از افراد نداشتن رابطه اجتماعی با دیگر افراد جامعه است.حدودا یک سوم کارکنان قسمت خصوصی گفتند تمایل به کارکردن در منزل ندارند. عامل دیگر ارائه فضای کاری مشترک و تاثیر آن در رشد کارمندان است.

فضای کاری مشترک در دنیا

به علت رشد زیاد جمعیت، فضایی که به یک کارکن اختصاص میبابد کوچکتر میشود. علیرغم اینکه این داستان موجب محدودیت‌هایی در فضای کار می‌شود ولی بازهم شرکت‌ها این راه را برمیگزینند. از سوی دیگر کارآفرینان و استارتاپ‌ها هم از این مسئله روی خوش نشان میدهند تا با صرف پول کمتر توانایی رسیدن به مقصود خود را داشته باشند.

در سرتاسر جهان، تعداد کسانی که در فضای کاری مشترک فعالیت دارند در حال زیاد شدن هستند و پیش بینی میشود که تا سال 2020، این کارکنان به 3.8 میلیون نفر افزایش خواهند یافت.

سانفرانسیسکو برای اینه مقام خوبی در جامعه مشترک داشته باشد بسیار مصمم است و به پایگاهی برای رشد این زمینه‌ی کاری مبدل شده است.

همچنین  Anca Mosoiuپایگاه فضای کاری مشترکTech Liminal  را در خلیج سان‌فرانسیسکو به وجود آورد.

در میامی فضاهای جدیدی تاسیس شد که City Desk یکی از بین آن ها میباشد.

فضای کاری مشترک در خیلی از شهرها مثل سیاتل، واشنگتن، پورتلند، اورگان، ویچیتا و کانزاس زیاد شده است. و حالا چندتا مکان مدیریت ‌شدۀ فضای کاری اشتراکی را ارائه میکنند. کوورکینگ نیویورک در مکان‌هایی با عنوان Regus و Rockefeller Group Business Center زیاد شده است. تعدادی شرکت تازه تاسیس مثل WeWork در همه این شهر گسترش یافته ‌است.در همسایگی بروکلین تقاضا برای فضای کاری اشتراکی به پایان نمیرسد؛ درمنطقۀ Gowanus حدودا از هر ده نفر، یک نفرکار خود را از راه دور انجام میدهد.ناحیه صنعتی Gowanus, Brooklyn که بناهای قدیمی را به فضاهای کاری مشترک مبدل می‌کنند، مثل کوورکرها ناظر دگرگونی هایی در استارتاپ‌های نو میباشند.

مطالعات نشان دهنده که از سال 2006 شمار فضاهای کار اشتراکی و حدودا هرسال دو برابر میشود‌. کارآفرینان اینترنتی که دورکاری کار میکنند و در پیداکردن جایگزینی برای کار به صورت غیر وابسته در کافی‌شاپ‌ها یا فضای خانه بودند خیلی از محیط‌های کار مشترک را توسعه دادند.

[ بازدید : 37 ]

[ چهارشنبه 30 مرداد 1398 ] 14:55 ] [ kamran ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]