انواع رطوبت سازها - درک موارد مثبت و منفی

انواع رطوبت ساز سقف شینگل

تبخیری

در اصل ، رطوبت سازهای تبخیری با تبخیر آب موجود در رطوبت ساز کار می کنند و آن را به عنوان غبار خنک آزاد می کنند. درون بیشتر رطوبت گیرهای تبخیری یک فتیله قرار دارد که آب موجود در رطوبت ساز را جذب می کند. سپس یک فن از آب فتیله تبخیر می کند و به ما بخار آب می دهد و رطوبت اتاق را افزایش می دهد. برای کسانی که با فتیله آشنا نیستند ، این یک ساختار استوانه ای متخلخل است که دارای یک سطح بزرگ است که حداکثر جذب آب و تبخیر آب را فراهم می کند.

فتیله همچنین مانند یک فیلتر عمل می کند تا آلودگی ها یا آلودگی های موجود در آب مورد استفاده در مرطوب کننده را فیلتر کند. به دلیل وجود این فیلتر فتیله ، نوع آب استفاده شده در یک دستگاه رطوبت ساز تبخیری نسبت به رطوبت ساز اولتراسونیک که از فیلتر استفاده نمی کند ، محدودیت کمتری دارد. به طور کلی ، شما می توانید بدون هیچ مشکلی از آب معمولی شیر در یک مرطوب کننده بخار استفاده کنید. اندازه فتیله ها معمولاً بسیار بزرگ است و بنابراین خواهید دید که بیشتر رطوبت سازهای تبخیری دارای اندازه حجیم تر و همچنین سنگین تر هستند.

مزیت دیگر رطوبت سازهای تبخیری این است که هرگز نمی تواند هوا را بیش از حد مرطوب کند زیرا با تبخیر کار می کند. اگر هوای محیط از قبل با آب اشباع شده باشد ، هر چقدر فن به آب بخورد ، تبخیر امکان پذیر نخواهد بود.

هزینه خرید رطوبت ساز تبخیری معمولاً در بین انواع رطوبت ساز کمترین است اما هزینه تعویض فتیله و فیلتر بیشترین هزینه را دارد. توصیه می شود بسته به میزان استفاده از دستگاه های مرطوب کننده ، هر 3 تا 6 ماه فیلترها تعویض شوند. رطوبت سازهای مختلف نیز ممکن است توصیه های متفاوتی داشته باشند ، بنابراین اگر قصد تهیه رطوبت بخار بخار را دارید بهتر است با تولیدکنندگان مشورت کنید.

رطوبت سازهای تبخیری نیز به دلیل داشتن فن در حال اجرا که برای تبخیر آب در رطوبت ساز استفاده می شود ، بلندتر می شوند. برخی از رطوبت سازها می توانند سطح نویز را تا 50 دسی بل در بالاترین تنظیمات سرعت خود ثبت کنند. اگر قصد استفاده از دستگاه رطوبت ساز را در اتاق خواب خود دارید یا اگر نسبت به سر و صدا بسیار حساس هستید ، ممکن است یک دستگاه بخور بخار مناسب شما نباشد.

رطوبت ساز اولتراسونیک

رطوبت ساز اولتراسونیک یک نبولایزر است که با استفاده از ارتعاشات با فرکانس بالا آب را به قطرات فوق العاده ریز تبدیل می کند و سپس به صورت غبار در هوا آزاد می شود. بسته به مدل خاص ، مه ممکن است یک غبار سرد یا یک غبار گرم باشد. یک راه آسان برای دیدن اینکه آیا یک رطوبت ساز یک رطوبت ساز اولتراسونیک است یا خیر ، این است که ببینید آیا یک ستون غبار از مدل خارج می شود یا خیر. اگر یک ستون غبار وجود داشته باشد ، معمولاً یک رطوبت ساز اولتراسونیک است.

رطوبت ساز اولتراسونیک مانند رطوبت ساز تبخیری فتیله ای ندارد و به طور معمول فیلتر هم ندارد. به همین ترتیب ، معمولاً از حجم و سبکی کمتری برخوردار هستند. اما به دلیل کمبود فیلتر برای جذب ناخالصی ها و آلودگی ها ، استفاده از آب مقطر یا آب فیلتر شده در رطوبت ساز توصیه می شود. در صورت استفاده از آب سخت مانند آب لوله کشی ، رطوبت سازهای فراصوت ممکن است گرد و غبار سفید را به دلیل محتوای مواد معدنی موجود در آب ، در هوا پخش کند.

رطوبت سازهای اولتراسونیک بیشترین میزان رطوبت را در بین انواع دستگاه های رطوبت ساز دارند زیرا به طور فعال آب را به صورت قطرات ریز تجزیه می کند و به زور در هوا تخلیه می کند. از نظر تئوری ، خطر مرطوب شدن بیش از حد هوا وجود دارد اما اکثر دستگاه های رطوبت ساز دارای یک رطوبت ساز داخلی هستند تا از وقوع آن جلوگیری کند.

رطوبت سازهای اولتراسونیک از فن در عملکرد خود استفاده نمی کنند و بی صدا بودن یکی از اصلی ترین نکات فروش آنها است. رطوبت سازهای اولتراسونیک به ندرت سطح سر و صدای بالاتر از 35 دسی بل را ثبت می کنند و برای استفاده در اتاق خواب ، اتاق کودک و اتاق مطالعه بسیار مناسب هستند. با این حال ، پس از استفاده طولانی مدت ، رطوبت سازهای اولتراسونیک ممکن است کمی متزلزل شده و در نتیجه سر و صدا ایجاد کنند. وقتی این اتفاق می افتد ، ممکن است وقت آن باشد که یک تغییر را در نظر بگیریم.

از نظر قیمت ، دستگاه های رطوبت ساز اولتراسونیک معمولاً از قبل هزینه بیشتری دارند اما کمترین هزینه عملیاتی را دارند زیرا هر 3 تا 6 ماه دیگر نیازی به تعویض فیلتر نیست.

دستگاه بخور

رطوبت سازهای بخار ساز اساساً آب موجود در رطوبت ساز را قبل از آزاد كردن در هوا می جوشانند. همانطور که احتمالاً تصور می کنید ، غبار حاصل از بخار ساز می تواند کاملاً داغ شود و از این رو به عنوان یک مرطوب کننده بخار گرم نیز شناخته می شود. بخور دهنده یا رطوبت سازهای غبار گرم در میان صاحبان خانه هایی که از آلرژی یا آسم رنج می برند بسیار محبوب هستند زیرا غبار گرم معمولاً نسبت به مرطوب کننده های خنک و خنک اثر تسکین دهنده و تسکین دهنده تری در مسیرهای هوایی حساس دارد.

به دلیل گرم شدن آب در دستگاه بخور ، اکثر باکتریهای موجود در آب نیز از بین می روند و غبار حاصل از این مرطوب کننده ها در مقایسه با مرطوب کننده اولتراسونیک به طور کلی تمیزتر و سالم تر است.

برای صاحبان خانه هایی که به آروماتراپی روی می آورند ، خوشحال خواهید شد اگر بدانید که بیشتر مرطوب کننده های بخار گرم حاوی یک فنجان یا مخزن دارویی برای ترکیب روغنهای اساسی در غبار هستند. با این حال ، بخار ساز / رطوبت ساز غبار گرم را با یک دیفیوزر اشتباه نگیرید. پخش کننده وسیله ای است که روغنهای اساسی را به قطرات ریز روغن تبدیل می کند که مستقیماً در هوا پخش می شوند. یک رطوبت ساز می تواند بعنوان یک پخش کننده عمل کند اما یک پخش کننده نمی تواند یک اتاق را مرطوب کند.

دستگاه های بخور / رطوبت ساز غبار گرم معمولاً فن ندارند و در حین کار نیز بسیار ساکت هستند. با این حال ، صاحبان خانه به دلیل جوش آمدن آب موجود در این دستگاه های رطوبت ساز ، به طور کلی تمایل دارند از استفاده این موارد در اتاق کودک یا اتاق کودک خودداری کنند. اگر آنها به طور تصادفی از بین بروند و روی کودک فرود بیایند ، مطمئناً سوختگی های ناخوشایند رخ می دهد.

                


[ بازدید : 1 ]

[ يکشنبه 5 ارديبهشت 1400 ] 13:33 ] [ kamran ]

[ ]

چهارپایه های میله ای و پیشخوان مد های مد ناخوشایند

چهارپایه های میله ای و پیشخوان مد های مد ناخوشایند ، آنها می آیند و می روند ، و دوباره می آیند ، و دوباره می روند! شما را گیج می کند اینطور نیست؟ چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد که همیشه به سبک است. شما می دانید که همیشه می توانید یک کلاسیک را از کمد بیرون بیاورید و بارها و بارها از آن استفاده کنید بدون اینکه تعجب کنید داخل یا خارج هستید! این کار زندگی را کمی پیچیده تر می کند.

خوب ، این موارد بیش از لباس فقط صدق می کند. یک کلاسیک همیشه به سبک است ، مانند یک ماشین کلاسیک به عنوان مثال ، این ماشین ها همیشه تحسین می شوند و به درستی ، ساخته شده اند تا دوام داشته باشند. چهارپایه میله ای و مدفوع پیشخوان مورد دیگری است که همیشه به سبک است. با استفاده از پارچه ، سبک ها و رنگ های جدید می توان آنها را اصلاح و به روز کرد ، اما هنوز هم مدفوع میله ای امتحان شده و واقعی هستند.

اکنون اگر آنها با دست ساخته شده باشند ، مطمئناً چیزی بدست می آورید که در طول زمان مقاومت خواهد کرد ، زیرا در تولید این مبلمان ظریف شینگل بیشتر افتخار می شود.

در زمان هایی نه چندان دور ، صنعتگرانی بودند که به عنوان مثال در ساخت و ساز مهارت داشتند و کارهای هنری زیبایی را می ساختند. این قطعات خارق العاده چیزی جز نهایت کیفیت ساخته نشده اند ، چنین کارهای هنری میراث گرانبهایی هستند و با افتخار نسل به نسل منتقل می شوند.

متاسفانه و مأیوس ، افتخار صنعتگری به سرعت به گذشته تبدیل می شود. با فلسفه "سریع سریع کار کنید" که امروزه بسیار رایج است ، شعار این است که آن را سریع بسازید و تا آنجا که می توانید بفروشید ، آه و چون ارزان است ، باید بارها و بارها جایگزین شود. و حدس بزنید چه کسی قصد دارد آن را بارها و بارها خریداری کند. این ذهنیت هیچ تفکری برای انبوه زباله های ایجاد شده در محل دفن زباله های ما نمی کند و مطمئناً فکری برای مصرف کننده نمی کند.

هنوز شرکت هایی وجود دارند که تمایل به تولید محصولی با کیفیت و با افتخار در آمریکا دارند. با این وجود به سرعت کم می شوند ، تا حدودی به این دلیل که مردم راضی به تحمل یک کار پست تر هستند. با این حال آنها نمی توانند در نظر بگیرند که اگر چیزی با کیفیت بخرند ، مدت طولانی تری طول می کشد و در دراز مدت صرفه جویی قابل توجهی در آنها خواهد کرد.

بنابراین ، درخواست و چالش من برای شما مصرف کنندگان هنگام خرید چهارپایه تخته ای یا مدفوع پیشخوان ، یا هر موردی برای خانه این است که خرید محصولات با کیفیت ساخت آمریکا را در نظر بگیرید. شاید اگر ما از پذیرش این موارد نامرغوب امتناع ورزیم ، بتوانیم دوباره به تولید آثار هنری واقعی برگردیم ، که شایسته عبور از نسل بعدی ما است.

بیایید از آن دسته از شرکتهایی که هنوز در آمریکا هستند ، حمایت کنند که اجازه نداده اند یک دلار سریع آنها را به خارج از کشور بکشاند. ما می توانیم چشم اندازهای خود را بالاتر بگذاریم و با امتناع از خرید مکرر مواد ناخواسته ، تقاضای بیشتری داشته باشیم. بیایید از آخرین مد روز خودداری کنیم و شرکت ها را تحت فشار قرار دهیم تا کاری ادامه دهند.

افکار و ایده های ارائه شده در اینجا صرفاً از نظر نویسنده است.

کپی رایت © JA & AK Enterprices، LLC

                


[ بازدید : 8 ]

[ سه شنبه 17 فروردين 1400 ] 17:59 ] [ kamran ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]